Відповіді на часті питання:

Q: Як ви будете забезпечувати, що в системі будуть голосувати мешканці відповідних міст, а не будь-хто?

A: Ми віддаємо собі звіт в том, що вхід в систему відкритий. Тому параллельно із процессом формування спільноти ми будемо проводити процесс веріфікації користувачів - так само, як це роблять Google та Twitter. Ми будемо ідентифікувати людей через skype (в режимі відеоконференції), або відсиланням на вашу адресу проживання листа з кодом, або будь-яким іншим прийнятним для вас способом.

Q: Що робити, якщо депутат, прийшовши до влади, не буде голосувати так, як вирішить спільнота?

A: По-перше, ми будемо шукати представників, які є моральними авторитетами (наприклад, Ольга Богомолець, Ігор Луценко, Руслана Лижичко, Андрій Гундер, Андрій Козлов, Володимир Парасюк, Мустафа Найем) і для яких авторитет стоїть на першому місці. По-друге, ми будемо підписувати з цими кандидатами публічний договір про відстоювання наших інтересів. По-третє (сподіваємось до цього не дійде), є юридична можливість відкликання депутата місцевої (не Верховної) ради.

Q: Думка більшості - не означає, що вона правильна, особливо в високпрофесійних питаннях: економічні реформи, податки, стратегія розвитку країни, тощо. Це не буде це схоже на охлократію?

A: По-перше, думка тих людей, яких зараз обирають - теж не означає, що вона правильна. Якщо ви вважаєте, що Чечетов чи Царьов розумніші за вас, то вам - до іншої спільноти. По-друге, система делегування побудована таким чином, що так чи інашке голоси будуть органічним чином стікатися до найбільш активної частки населення, яким довіряють.

Q: Як буде враховуватись думка пенсіонерів та інших людей, які не вміють користуватися інтернетом?

A: Наш депутат відстоює рішення НАШОЇ спільноти, які ми приймаємо шляхом електронного голосування. За спільноту пенсіонерів дбають інші депутати (КПУ, ПР), які охоче будуть приймати думки пенсіонерів через громадські приймальні.

Q: Якщо будь-хто може висунути пропозицію і будь-хто голосує, навіщо взагалі в цій системі роль депутата?

A: Оскільки електронне голосування законодавчо не закріплено, депутат портібен, аби "легалізувати" наші рішення в представницькому органі (раді).

Q: Ідея класна, давайте створимо партію?

A: Ми пропонуємо платформу ліквідної демократії, яка позбавлена ідеології. Наша ідеологія виражається однією фразою: “Демократія. Крапка”. Нам все одно, ви за російську чи українську, ви за ЕС чи за ТС, за подовження пенсійного віку чи за скорочення. Демократія - це лише інструмент, який допомогає партіям конкурувати за свої ідеї. І ми робимо цю конкуренцію прозорою.

Q: Голосувати - це (нудна) робота на повний робочий день. Коли ентузіазм вщухне, лише кілька активістів будуть голосувати.

A: Платформа Ліквідної Демократії дозволяє будь-якому учаснику спільноти зделегувати свій голос будь-якому іншому учаснику і в будь-який момент цей голос відкликати. В такій системі природнім чином з плином часу наші голоси будуть акумулюватись в руках невеликої кількості найбільш активних учасників, що завоювали авторитет, які будуть відстоювати наші інтереси. Так буде працювати соціальний ліфт, оскільки саме ці люди будуть найпершими кандидатами на наступних виборах.